تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان سرباز - انبه، شاه میوه ها در شهرستان سرباز
ما سرباز وطنیم

 

از کشت انبه در هندوستان نزدیک به 4000 سال می گذرد . حدود 300 سال پیش تجار عرب میوه انبه را وارد کشور ایران کردند و مردم کشورمان با این میوه آشنا گردیدند.و حالا انبه در مقیاس وسیع در کشورهای مختلف مانند هند وچین ومالزی، اندونزی ، استرالیا وغرب هندوستان و در جنوب ایران یعنی استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان و قسمت هایی از کرمان کشت می شود.
انبه درختی است زیبا که ارتفاع آن به 10تا 30 متر می رسد .برگهای این درخت نیزه ای شکل ، گلهای آن زرد یا قرمز رنگ و بصورت خوشه ای وجود دارد . میوه آن که انبه یا منگو نامیده می شود بیضوی شکل و دارای طعمی مطبوع وشیرین بوده و دارای هسته ای نسبتا بزرگ است . انبه در نیمه دوم اردیبهشت ماه می رسد و تا نیمه اول شهریور موجود است .
با توجه به شباهت آب و هوایی شهرستان سرباز با اقلیم کشور پاکستان که تولید کننده مرغوب ترین ارقام انبه در منطقه است پتانسیل مناسبی جهت توسعه کشت انواع ارقام انبه دراین شهرستان وجود دارد. مهندس نصیر افضل زایی کارشناس و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرباز میگوید این مدیریت به منظور حمایت ازبخش خصوصی اقدام به احداث نهالستان انواع میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری در بخش مرزی پیشین، قطب کشاورزی شهرستان نموده و همه ساله تعداد زیادی نهال انبه در این نهالستان تولید و جهت توسعه کشت این محصول انها را بصورت یارانه ای در اختیار کشاورزان منطقه قرارداده و به شهرستانها و استانهای همجوار صادر مینماید.
نبه که به شاه میوه ها معروف است از نظر غذائی بسیار غنی است در مقایسه باسایر میوه هامنبع عالی کاروتن است.هر یکصد گرم از قسمت خوراکی انبه حاوی 1990 واحد بین المللی بتاکاروتن (ویتامین آ) است که خیلی بیشتر ازمیزان موجود در سایر میوه هاست. مجموع کاروتنوئیدها در انبه با رسیدگی میوه افزایش می یابد.خوردن میوه درفصل آن می تواند ذخیره ای از( ویتامین آ) در کبد تأمین کند که برای دوام آوردن برای بقیه سال کفایت می کند.انبه، چه رسیده وچه نارس منبع خوبی از( ویتامین ث) می باشد . در هر یکصد گرم انبه مقدار 16 میلی گرم ویتامین ث موجود است.( ویتامینهای آ وث) هر دو آنتی اکسیدان بوده وبه جلوگیری از آسیبهای رادیکالهای آزاد و در نتیجه کاهش ریسک برخی سرطانها کمک می کنند. انبه رسیده تامین کننده منبع خوبی از کالری است.یک انبه رسیده به ازای هر یکصدگرم وزن مقدار 47کیلو کالری تأًمین می کند.(که بیشتر از قند فروکتوز به دست می آید).انبه نارس در مقایسه با رسیدهً آن کالری کمتری دارد.
در سال زراعی 90-89 سطحی معادل 450 هکتار از باغات شهرستان سربازرا انبه تشکیل داده که از این میزان 350 هکتار باغات بارور و 100 هکتار نهالهای غیر بارور میباشد که از این سطح محصولی معادل 4500 تن برداشت و روانه بازار مصرف میشود. برداشت انبه نارس جهت تهیه انواع ترشی از اول اردیبهشت ماه اغاز و بداشت نوع رسیده آن تا نیمه اول شهریور ماه ادامه دارد.
شایان ذکر است که در شهرستان سرباز 15 نوع انبه به عمل می اید که مشهورترین آنها عبارتنداز:لنگرا، سندری، سنیری، لال بادشا، چوسا و رقم های محلی دارچین ، هیر و ... که سندری رقم غالب این شهرستان است.
علاوه بر انبه میوه های گرمسیری دیگری نظیر :چیکو، گواوا،پاپایا ،کنار،فالسا و ... در شهرستان سرباز کاشت و برداشت میشود.