تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان سرباز - 10 میلیون متر مكعب آب به ذخایر سد پیشین شهرستان سرباز افزوده شد
ما سرباز وطنیم

10 میلیون متر مكعب آب به ذخایر سد پیشین شهرستان سرباز افزوده شد

جمعه 28 مرداد 1390 01:28 ق.ظ

نویسنده : سربازی

فرماندار شهرستان سرباز گفت: در پی بارندگی های چند روز گذشته در مناطق مختلف این شهرستان و طغیان رودخانه های فصلی حدود 10 میلیون متر مكعب آب به ظرفیت قبلی مخزن سد پیشین اضافه و به 112 میلیون متر مكعب رسیده است.

'محمد میهنی' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بارندگی ها كه در ارتفاعات بالا دست روخانه سرباز به وقوع پیوست و سبب جاری شدن سیل شد افزون بر شادی و خرسندی مردم و كشاورزان خساراتی را نیز به مزارع برنج و باغات و قنوات وارد كرد.
وی گفت: بارندگی های اخیر كه با وزش شدید باد توام بود همچنین باعث وارد آمدن خسارت به محصول خرما و ریزش خرمای نخلیلات شهرستان شد.
فرماندار شهرستان سرباز خاطر نشان كرد: در طول روزهای گذشته رودخانه سرباز سه بار طغیان كرده كه خوشبختانه هیچ گونه تلفات جانی در بر نداشته است.
میهنی گفت: با فروكش كردن آب رودخانه سرباز و بازگشایی مسیرها و بازگشت اكیپهای برآورد خسارت میزان قطعی خسارت وارده به بخش كشاورزی 51 میلیارد و 966 میلیون ریال و به بخش راههای اصلی و روستایی 45 میلیارد ریال برآورد شد.
شهرستان سرباز در جنوب استان سیستان و بلوچستان به دلیل نزدیكی با خط استوا و دریای عمان در فصل تابستان تحت تاثیر باد های باران آور موسمی اقیانوس هند قرار دارد و بارندگی ها در آن اكثرا بصورت رعد و برق و رگبار شدید و توام با وزش باد است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -