تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان سرباز - برگزاری باشكوه مراسم لیالی قدر وظیفه شرعی همه مسلمانان است
ما سرباز وطنیم

برگزاری باشكوه مراسم لیالی قدر وظیفه شرعی همه مسلمانان است

جمعه 28 مرداد 1390 01:37 ق.ظ

نویسنده : سربازی

امام جمعه سرباز گفت: برگزاری هرچه باشكوه مراسم مذهبی به ویژه در ایام لیالی قدر وظیفه شرعی همه مسلمانان است.

به گزارش ایرنا، به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرباز، حجت الاسلام'علی اصغر كمالی پور' در شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرباز افزود: برگزاری باشكوهتر مراسم عزاداری شهادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) وظیفه شرعی همه مسلمانان است و متعلق به گروه و مذهب خاصی نیست.
وی گفت: حضرت علی (ع) نمونه كامل یك انسان زاهد و متقی و فقیه در دین اسلام بود كه كسی در این خصایص و فضایل از ایشان پیشی نگرفت.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرباز با اشاره به ولادت با سعادت كریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) گفت: بنا به فرموده رسول مكرم اسلام (ص) ایشان و برادر بزرگوارشان حضرت امام حسین (ع) سرور جوانان اهل بهشت هستند و این فضیلت بسیار بزرگی است.
وی ادامه داد: سیره و روش امام حسن (ع) نشات گرفته از سیره و روش پیامبر بزرگ اسلام (ص) بود و زهد و دیانت را از مكتب ایشان آموختند.
كمالی پور با اشاره به فضایل ماه مبارك رمضان یاد آورشد: ماه مبارك رمضان از بهترین ماهها و ساعات و لحظات آن از بهترین لحظه ها و شب قدرش از هزار ماه بهتر و برتر است و سرنوشت انسان در این شب مبارك رقم خواهد خورد لذا امت اسلامی باید تلاش كنند تا از این فرصت به نحو مطلوب بهره ببرند.
به گزارش ایرنا، فرماندار سرباز نیز در این شورا گفت: شورای فرهنگ عمومی دارای جایگاه ممتاز و ویژه ای است و وظیفه سیاستگذاری مسائل كلان فرهنگی در سطح شهرستان بر عهده این شورا است.
'محمد میهنی' با اشاره به ماه مبارك رمضان و بهره مندی از بركات آن یاد آور شد: از آنجایی كه رمضان ماه بهار قرآن نامیده شده است لذا باید سعی شود از فیوضات و تعالیم كتاب آسمانی با تلاوت و برگزاری محافل انس بیشترین بهره برداری شود.
وی با اشاره به در پیش بودن هفته دولت از آن به عنوان یكی از مناسبت های ملی یاد كرد و گفت: دستگاههای اجرایی شهرستان باید از این فرصت برای انعكاس و انتقال عملكرد خود بصورت شفاف به مردم استفاده كنند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -