تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان سرباز - گرازها به باغ های شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان هجوم آوردند
ما سرباز وطنیم

گرازها به باغ های شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان هجوم آوردند

شنبه 29 مرداد 1390 10:22 ب.ظ

نویسنده : سربازی

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست سرباز گفت: گرازها به علت تخریب زیستگاههای طبیعی این حیوان و همچنین به منظور تامین غذا به مزارع و باغ های موز این شهرستان هجوم آورند.

'حسین رضایی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زیستگاههای این حیوان در اثر بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل در رودخانه سرباز تخریب شده است.
وی گفت: هجوم این حیوان به باغ های موز و مزارع كشاورزی این شهرستان همراه با برخورد آنها با وسایل نقلیه عبوری است كه در این راستا امروز یك گراز بهنگام عبور از عرض جاد در حوالی روستای 'فیروز آباد' با یك دستگاه كامیون برخورد كرد و در دم كشته شد.
وی اظهار داشت: گزار حیوانی است كه شبانه برای تامین غذای خود از مخفیگاهش بیرون می آید و خوراك آن اغلب ریشه گیاهان و خوراكی های نرمی همچون موز است.
وی اظهار داشت: تاكنون گزارش های زیادی از كشاورزان منطقه مبنی بر هجوم این حیوان وحشی به مزارع و باغ های كشاورزی آنها دریافت شده است.
رضایی افزود: این شهرستان به سبب كوهستانی بودن و داشتن پوشش گیاهی مناسب در حاشیه رودخانه سرباز یكی از زیستگاههای مهم گراز به حساب می آید و شمار این گونه حیوانی در حاشیه رودخانه سرباز به سبب فراهم بودن شرایط زیستی مناسب بالا رفته است.
وی خاطر نشان كرد: زیستگاه عمده این حیوان وحشی در شهرستان سرباز بركه آب و نیزارهای روستاهای 'پیردان، گریكان ،فیروز آباد ، جكی گور ،هدار و بافتان' و مناطقی نظیر 'كیشكور و سركور' است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -