تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان سرباز - هشت سال دفاع مقدس برگی زرین از تاریخ باشكوه ملت ایران است .
ما سرباز وطنیم

هشت سال دفاع مقدس برگی زرین از تاریخ باشكوه ملت ایران است .

چهارشنبه 30 شهریور 1390 09:57 ب.ظ

نویسنده : سربازی

فرماندار سرباز گفت: دفاع جانانه ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی و جانفشانی، شهامت و روحیه شهادت طلبی رزمندگان اسلام تاریخ درخشانی را برای این ملت بزرگ رقم زد.

'محمد میهنی' روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان سرباز افزود: صدام با حمایت و پشتیبانی بیش از 70 كشور جهان و در راس آنها آمریكا به ایران حمله كرد تا بتواند با استفاده از اوضاع آن روز كشور در مسیر حركت انقلابی ملت خللی ایجاد كند.
وی ادامه داد: آمریكای جنایتكار كه سلطه خود بر ثروت های خدادادی ایران را از دست داده بود رژیم صدام را تشویق به حمله به جمهوری اسلامی ایران كرد تا شاید دو باره بر كشور ما تسلط یابد.
فرماندار سرباز تصریح كرد: دفاع جانانه ملت ایران در مقابل متجاوزان و توطئه گران موجب شد كه آمریكا و متحدانش نه تنها به اهداف شومشان نایل نشوند بلكه حفظ انقلاب اسلامی در طول سه دهه گذشته زمینه ساز بیداری اسلامی در منطقه و قیام ملت های مظلوم علیه حاكمان دیكتاتور شده است.
وی اظهار داشت: اگر چه ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس عده ای از بهترین و مخلص ترین نیروها را از دست داد اما در كنار آن به اهداف ارزشمندی مانند عزت، اقتدار، استقلال و خودباوری دست پیدا كرد كه بواسطه آن بت و هیمنه استكبار جهانی و آمریكا برای همیشه در مقابل ایران شكسته شد و فرو ریخت.
رییس شورای اداری شهرستان سرباز از پیشرفت در زمینه های مختلف علمی و فنی به عنوان یكی از دستاوردهای جنگ تحمیلی نام برد و گفت: تجربه هشت سال جنگ تحمیلی و اعمال تحریم های ناجوانمردانه موجب شد كه كشور ایران در بسیاری از زمینه ها خودكفا و حتی صادر كننده این فناوری ها در دنیا شود.
وی بر انتقال ارزشها و دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس تاكید كرد و افزود: همدلی، اتحاد، انسجام و ایمان به نصرت الهی مردم ایران در جنگ تحمیلی بر قدرت اسلحه و مهمات دشمنان پیروز شد و امروز وظیفه همه اقشار جامعه انتقال این تجربیات گران سنگ به نسل جوان است.
به گزارش ایرنا، سرهنگ 'محمد سرگزی' فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سرباز نیز در این نشست برگزاری رژه نیروهای نظامی و انتظامی، نمایشگاه دستاوردهای جنگ تحمیلی، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، نمایش فیلم سینمایی، دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، عطر افشانی و غبارروبی مزار شهدا را از مهمترین برنامه ها هفته دفاع مقدس در این شهرستان برشمرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -